0

Jak powinno
wyglądać odpowiednie
nawodnienie?

Dla każdego z nas jest to indywidualna kwestia.

Na początek żeby dowiedzieć się ile wody powinniśmy wypić to musimy pomnożyć naszą obecną wagę x3, np: 70kg x3 = 210 czyli 2 litry 100ml to minimalna ilość wody(nie soków,słodkich napojów czy kawy bądź czarnej herbaty) która jest nam niezbędna w ciągu każdego dnia.

Do odpowiedniego nawodnienia będzie nam jeszcze potrzebna sól kamienna, a konkretniej nasza Polska Sól KŁODAWSKA!

Wielu z was zapewne w tym momencie będzie miało przerażenie w oczach i powie „ale jak to? Przecież sól jest niezdrowa i spożywana w nadmiernej ilości powoduje problemy zdrowotne!!”

Owszem sól jest niezdrowa, ale tą niezdrową solą jest jodowana sól kuchanna (chemicznie uzdatniana), osobiście używam jej tylko do posypywania chodnika zimą.

Z solą Kłodawską jest inaczej, po pierwsze jest opcja „niejodowana” i dokładnie takiej używam i wam również polecam, a po drugie zawiera ona w sobie masę minerałów (około 84) przez co powoduje że woda którą pijemy lepiej nas nawadnia i przy okazji dostarcza minerały do naszych tkanek!

Standardowo na jedną szklankę ciepłej, przegotowanej lub przefiltrowanej niegazowanej wody dodajemy 1 SZCZYPTĘ soli Kłodawskiej.

Pamiętajcie że wodę pijemy powoli, małymi łykami, np. 1- 2 szklanki w ciągu 30 min, nie pijcie wody szybko bo nie dość że przez was przeleci to sprawi że będziecie częstym gościem toalety, ale chyba nie o to tu chodzi prawda? Starajcie się również nie pić zimnej wody gdyż będzie was ona wychładzać, a wasz żołądek będzie tracił energie na doprowadzenie jej do odpowiedniej temperatury i wpuszczenie jej w jelita...nawet kiedy na zewnątrz jest ciepło to powinniśmy pić ciepłą wodę, a żeby schłodzić nasz organizm kiedy jest nam za gorąco najlepiej spożywać soczyste egzotyczne owoce które idealnie się do tego nadają np. arbuz lub melon.

Wracając do regularnego nawadnia się w ciągu dnia to od razu nadmieniam, że nie jest to początkowo prosta sprawa, ale możecie mi wierzyć DA SIĘ!

Osobiście uczyłem się dbać o odpowiednie nawodnienie na pewno ponad rok czasu gdzie tak naprawdę powinno nam to zajmować max 21dni ( czas w którym wyrabiamy nawyk jeśli robimy coś regularnie).

Nie szukajcie wymówek typu....nie było czasu itd. Gwarantuje wam że jeśli wytrwacie w swoim postanowieniu ( wielu klientów Herbal Med już się o tym przekonało) to zobaczycie pozytywne efekty w swoim samopoczuciu, wadze, jakości snu oraz zwiększycie swój poziom energii i koncentracji w ciągu dnia! ( a to tylko niektóre z pozytywnych efektów odpowiedniego nawodnienia!)

Inne artykuły

Czy Twój żołądek jest zakwaszony??
26.01.2024
Przeczytaj więcej
Witamina D, czyli witamina słońca
27.02.2023
Przeczytaj więcej
Nie jestem Herbaciana, ale uwielbiam, dostrzegam piękne rzeczy i kocham tworzyć
04.12.2022
Przeczytaj więcej