0

Nie bądź
pasażerem na gapę
w swoim życiu!

Wyznacz sobie jakieś wartości i cele, aby zadbać o zdrowie!

Tak jak dbamy o finanse, w których trzeba zaplanować swoje zarobki i wydatki, to też zaplanuj jak żyć w zdrowiu koncentrując się na tym, co ty możesz zrobić i na co masz wpływ.

Od czego zacząć?

O wodzie już pisaliśmy i to jest 1 krok –pij wodę ze szczyptą soli kłodawskiej.

Posłuchaj swojego organizmu, jelit i wyklucz z diety to co Ci nie służy.
Odpowiedzialność ogromna, bo jak się nie skusić na sos kurkowy na śmietanie! Pewnie jest ciężko, ale dążenie do wyznaczonego celu i uznanie dla siebie, po niezjedzonym sosie jest lepsze niż poczucie przez chwilę „tego smaku” a potem wizyta w toalecie- prawda, że to prawdziwe. To jest taki niewdzięczny przykład, ale nie rezygnując  z pewnych składników sami sobie kręcimy scenariusz przyszłego naszego życia! Ja wyznaje zasadę: odstawiamy na 0,5 roku i dajemy jelitom się zregenerować odpowiednio dbając o nie. Pomału próbujemy wracać do tych produktów. Sama/sam zobaczysz jaki będzie efekt.

Ruch to zdrowie- jak to zrobić żeby nam się chciało, tak jak nam się nie chce. Czasem lenistwo, wymówki są tak ogromne, że głowa mała, ale myślę sobie, że nie jestem trenerem i sam szukam „swoich” aktywności fizycznych, ale cały czas czegoś próbuję. Satysfakcja po dobrym treningu jest tak ogromna, że to każdy musi sam poczuć, bo później chce się tego więcej. Najważniejsze- rób to dla siebie.

Unikaj cukru ponieważ to jest dokarmiacz KAŻDEJ choroby i nie chce słyszeć, że się nie da, bo się da! Możesz sobie powiedzieć dobra zjem 1 raz w tyg., ale pamiętaj że ten cukier występuje prawie w każdym pół produkcie. Nie rezygnuj od razu z wszystkiego, ale stosuj metodę małych kroków. Np. Jeśli pieczesz placek- to kto powiedział, że cukier jest najważniejszym składnikiem?  Żeby  nie był zakalec- no nikt! Zastąp to albo zrezygnuj całkiem, np. szarlotka, jabłka same w sobie są pyszne słodkie i to wystarczy!

Otaczaj się ludźmi którzy mają dobrą energię, Uśmiechaj się, nie żałuj, wybaczaj …

Chwila dla Ciebie – cokolwiek, ale żeby to była twoja przestrzeń- rób tak jak Ci serce podpowiada, ale nie ścigaj się z tym!

Inne artykuły

Czy Twój żołądek jest zakwaszony??
26.01.2024
Przeczytaj więcej
Witamina D, czyli witamina słońca
27.02.2023
Przeczytaj więcej
Jak powinno wyglądać odpowiednie nawodnienie?
21.12.2022
Przeczytaj więcej